Klínek Bat doplňovací 100 ks/pytel

Klínek Bat doplňovací 100 ks/pytel

Dostupnost:
Sklad Plzeň: 4 ks
Sklad Praha – Uhříněves: 1 ks
Výrobce:
Série:
Vaše cena:
362 Kč
299 Kč bez DPH
1 Ks = 362 Kč
U Vás do 5 dnů ( GoPay, Dobírka

Obvyklá doba dodání

při formě úhrady dobírkou nebo prostřednictvím GoPay. U volby platby zálohovou fakturou od připsání peněz na účet. Obvyklou dobou dodání je myšlen orientační počet pracovních dnů k doručení.

)
ID produktu: 412-6
EAN: 8024648067944
Obsah balení: 1 ks
Informace o produktu

Spony a klínky Push&Kick

Součástí této položky je pouze pytel se 100 kusy klínků. Kompletní sada Push&Kick se skládá z vyrovnávacích klínků, záchytných spon a kleští. Záchytné spony a klešte musíte objednat zvlašť.

Při pokládce se postupuje tak, že se pod dvě dlaždice vloží záchytná spona, aby spárou mezi dvěma dlaždicemi vyčnívala její horní část. Do otvoru ve sponě se poté vloží vyrovnávací klínek a následně se vše vyrovná kleštěmi, vmáčknutím klínku pod sponu. Po vytvrdnutí lepidla se pak spona jednoduše odstraní vylomením a poté se provede standardní vyspárování.

Technologický vývoj v oboru obkladů a dlažeb přinesl na trh mnoho nádherných materiálů. Standardním formátem je dnes 60x60 cm. Ale v mnoha projektech nacházíme rozměry 30x90 cm, 60x120 cm, 80x180 cm až 160x320 cm. Novinkou jsou také designy dřeva, které mají mnohem štíhlejší profil 15x90 cm, 20x120 cm, 25x180 cm až 30x240 cm. U dlažeb s designem kamene doporučujeme pokládku s posunutou vazbou, ale u designu dřeva je tato pokládka bezpodmínečná.

Dlažba se při výrobě lisuje tak, že je částečně „vypouklá", aby při výpalu nedošlo k prohnutí na druhou stranu. U velkých formátů je tato výchylka samozřejmě větší. V praxi je následně většina těchto materiálů, navzdory tomu, že s přehledem splňují technické normy, drobně prohnutá a pokládka na vazbu je následně velice obtížná. Zde je pak bezpodmínečně nutné použít vyrovnávací spony a klínky a kvalitní lepidlo např. Aires. Dlaždice je pružná a tímto způsobem ji dokážete absolutně vyrovnat. Tento způsob pokládky se stal u kvalitních obkladačů standardem. Formáty od 80x240 cm do 160x320 cm, které jsou v síle střepu 6 mm a jsou pružné, není možné bez použití spon pokládat vůbec.


Pokládka velkoformátových obkladů a dlažeb

Velkoformátové dlaždice jsou vyráběny novou technologií, která umožňuje vyrábět dlaždice v síle 6 mm a to až do formátu 160x320 cm. Materiál je méně křehký a je výrazně pružnější než původní slinuté dlažby. Cítíte to, když nesete desku, která se vám výrazně prohýbá. Z tohoto důvodu není možné dlaždici klasickou technologií doklepávat do lepidla, protože se vám pouze přihne roh. Pro kvalitní pokládku bez zubů je nutné používat spony, které doporučujeme aplikovat ve vzdálenosti maximálně 50 cm od sebe. Díky tomuto spojení nemáte výškové rozdíly (zoubky) mezi jednotlivými dlaždicemi. Pro lepení velkoformátových obkladů a dlažeb také doporučujeme nízkoexpanzní lepidlo Aires, které vyplňuje vzduchové dutiny. Když však nepoužijete spojovací spony, mohla by se vám dlaždice přizvednout v rozích nebo u dilatačních spár apod. Pokládku velkoformátových dlažeb bez spon si dnes již nedovedeme představit. Bez použití vhodného lepidla, vhodného nářadí a dodržení všech postupů bude výsledek špatný, ale především budou dlaždice „duté" a v budoucnu budou praskat.


Využití vyrovnávacích klínků při pokládce multiformátů

Multiformáty jsou dlaždice, ve třech a více rozdílných formátech, nařezaných ze základního formátu, které se následně pokládají společně v nahodilém pořadí tak aby vznikla pokládka navozující dojem kamenné (přírodní) podlahy. Při pokládce multiformátů opět doporučujeme použít sadu vyrovnávacích spon a klínků, které zajistí vysokou kvalitu pokládky. Pokládka s vyrovnávacími klínky je poměrně jednoduchá a zvládne ji většina zručných obkladačů.


Využití vyrovnávacích klínků při pokládce dlažeb v designu dřeva

V současné době vzniká také velké množství obkladů a dlažeb s velice dobře propracovanými designy dřeva. Tyto materiály mají výrazně štíhlejší profil 15x90 cm, 20x120 cm, 25x180 cm nebo dokonce 30x240 cm. Vhledem k tomu, že při pokládce dlažeb s designem dřeva je nutné použít pokládku na vazbu, je použití sady vyrovnávacích spon a klínků bezpodmínečné.


Instruktážní video:

 

Technické parametry:

Země původuČeská republika
Technické parametry Dokumenty ke stažení (2)

Dostupné dokumenty

Poptávka

Našli jste lepší cenu?

Další produkty v sérii (11)

Hodnocení obchodu na Zboží.cz