Vážení zákazníci, z důvodu aktuální situace na Ukrajině může docházet k prodloužení obvyklých termínů dodací doby u položek, které jsou na objednávku ... zde
Vážení zákazníci, z důvodu aktuální situace na Ukrajině může docházet k prodloužení obvyklých termínů dodací doby u položek, které jsou na objednávku ... Více informací zde
  1. Titulní stránka
  2. Mramor se vám zdá příliš dr...

Mramor se vám zdá příliš drahý? Zkuste dlažbu, která ho zvládne napodobit

imitace-mramoru-1.jpg

Právě rekonstruujete interiér? Pak jistě řešíte, jaké materiály a dekory zvolit. Pokud byste rádi svému bytu či domu dodali punc elegance a luxusu, přemýšlejte o imitaci mramoru.

Mramor je přírodním materiálem – přesněji jde o horninu. Díky různým příměsím, které se do ní v přírodě dostaly, získává zajímavou strukturu a zabarvení. A co všechno můžete z mramoru mít? Třeba umyvadlo, vanu, dlažbu a obklady či kuchyňskou desku. Problémem je jeho vysoká cena. Výrazně levnější je imitace mramoru, která bývá od pravého kamene k nerozeznání.

 

Imitace mramoru je mnohem odolnější než přírodní kámen

Keramická dlažba s imitací mramoru je oblíbená a na rozdíl od přírodního kamene také cenově dostupná, takže ji do svého interiéru může začlenit téměř každý.

Výhodou mramorové imitace je kromě ceny i odolnost. U pravého mramoru může dojít k poškození jeho povrchové části – například při kontaktu s některými potravinami jako je citron, borůvky či červené víno, což se při použití tohoto materiálu v kuchyni může stát snadno. Pozor je potřeba dávat také na čisticí prostředky. Imitace mramorové dlažby se tak snadno nepoškodí, není problém ji vyčistit a její celková údržba je jednoduchá.

Další nevýhodou přírodního kamene je jeho hmotnost. Dlaždice z pravého mramoru jsou těžké, kdežto manipulace s těmi, které mramor imitují, je mnohem jednodušší. Bojíte se, že budou všechny dlaždice stejné a výsledek kvůli tomu umělý? Zeptejte se prodejce dlaždic, jaký je počet vzorů v sérii. Pokud existuje třeba 10 a více vzorů v jedné sérii, dá se snadno zajistit, aby stejné dlaždice nebyly blízko sebe. Výsledek pak bude působit přirozenějším dojmem.

 

Mramorový dekor prospěje vaší podlaze, kuchyni i koupelně

Dlaždice mohou mít lesklý či matný povrch. Ty lesklé se doporučuje umisťovat spíše na stěny. Jako podlahovou krytinu je používejte pouze v místnostech, které nejsou příliš frekventované a kde se nebude chodit ve venkovní obuvi. Pro více namáhané podlahy se hodí spíše dlažba v matném provedení.

mramorovy-stul-1.jpg

Mramorový design bude kromě podlah určitě slušet i vaší koupelně. Obklady tohoto typu seženete snadno. Můžete vybírat z několika přírodních barev. Oblíbený je světle šedý mramor, a to nejen v koupelnách, ale třeba i v kuchyních. Tmavý mramor se hodí spíš jako podlahová krytina – v případě koupelnového obkladu by kvůli němu mohla místnost vypadat menší. Ideální bude ale na podlahu kuchyně či obývacího pokoje, dá se totiž snadno kombinovat s různými druhy dřeva a s dalšími materiály.

Jedním z nejprodávanějších typů mramorových imitací je Navona, tedy dlažba většinou pískové či béžové barvy se zajímavým stínováním. Neméně oblíbená je Calacatta. Jde o typ mramoru, který znají asi všichni, tedy bílý či krémový podklad s tmavými žilkami.

 

S mramorovou dlažbou bude interiér vypadat neobyčejně

Nebojte se dlažby s mramorovým dekorem, z široké nabídky odstínů a vzorů si jistě vyberete. V kombinaci s dobře zvoleným nábytkem a doplňky dokáže tento materiál proměnit interiér k nepoznání.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz